+420 604 119 678 Po - pá 8 - 17 hod

O nás

 
jmenuji se Dana Antošová a stojím za vznikem firmy Kup Kus, kterou jsem založila v roce 2020 v době pandemie pro podporu Českých výrobků.  Miluji originalitu, jedinečnost, výjimečnost i odlišnost v každém ručně vyrobeném výrobku.
 

v Kup Kusu se věnujeme hlavně recyklaci a upcyklací oblečení hlavně z rifloviny  z nežádoucího kousku vyrobíme jinou kvalitní věc ještě předtím, než se promění v odpad  i  z dalšího nechtěného materiálu jako ( kabelky, trička ...)  vytváříme nové originální výrobky k dalšímu využití. Recyklujeme a přešíváme použité oblečení a vyrábíme kabelky, zástěry, sukně, chňapky, šperky... v mnoha designech, velikostech a odstínech modré, šedé, černé ale i jiné barvě riflí...

I my jdeme naproti ekologii a jedním z důležitých kroků je pro nás vyhnout se plýtvání. Nadchli jsme se pro myšlenku upcyklace oblečení a tato se stala stěžejní pro směr naší tvořivé dílny.
Staré a zdánlivě nepotřebné měníme v nové módní kousky a dáváme tak druhou šanci již vyrobené věci, která by jinak byla bez užitku zlikvidována.
 
Mimo ekologické výhody zde ale stále zůstává i výhoda módní a tou je originalita v každém našem výrobku.

 

Ráda spolupracuji s chráněnými dílnami proto zde najdete široký výběr výrobků z chráněných dílen (tašky, šperky, drobnosti pro radost, keramiku, oříšky, kosmetiku).  


ATELIÉR KUP KUS

Vlastní produkce -  UDRŽITELNÝ DESIGN - MÓDA

produkujeme šité výrobky od kabelek, kravat, koberečků, přehozů, zástěr po drobné dekorativní a dárkové předměty, polotovary ke tvoření apod.), které prodáváme převážně v našem obchůdku na Výstavní 9, a eshopu. Každý výrobek má přidanou hodnotu UPCYKLACE i RECYKLACE materiálu.

Zakázková produkce - UDRŽITELNÝ DESIGN - MÓDA

Ateliér - dílna nabízí volnou kapacitu pro drobné zakázkové šití - dodejte vlastní tzv odpad (zbytky látek, koženky atd,) a my Vám z nich vyrobíme novou užitečnou věc NEPLÝTVÁME ♥

Kompletační práce, skládání krabic i jiných produktů z různých materiálů, lepení...

Máte-li zájem o nějakou specifickou službu, kontaktujte nás. Rádi vám realizaci zkalkulujeme.


Upcyklace je svým způsobem postmoderní způsob uvažování, který je ve velkém rozporu s tím, jak je na materiální svět pohlíženo dnes.

zdroj:https://www.trideniodpadu.cz/upcyklace


Jak to děláme     https://www.kupkus.cz/jak-to-delame/

Recyklujeme a upcyklujeme s láskou a skoro vše co dostaneme pod ruce 

Co: rifle, trička, pásky, šaty, koženku, kabelky, kalhoty

  • Rifle nakupujeme z třídírny oblečení, která třídí pro charitativní účely (kontejnery na oblečení), k nám do dílny se rifle dostanou vyřazené, poškozené a určené k likvidaci. Rifle dostáváme i darem a za ně velice děkujeme ♥
  • Používáme k upcyklaci i vyřazené kabelky, trička, opasky ...
  • Rifle spotřebujeme k výrobě téměř celé: od opasku, zadních kapes, boční švy, nohavice, odstřižky využíváme k výplním. 
  • Pereme v eco pracích prášcích - dezinfikujeme octem - další dezinfekcí je žehlení.
  • Rifle stříháme a začínáme tvořit nové výrobky k dalšímu využití - polotovary ke tvoření, kabelky, zástěry, polštáře, koberce ...
  • Design je ve finále pokaždé jiný jedinečný v různých odstínech barev

 

Kdo tvoří :

Dana Antošová

Kreativní šití a návrhy na design: Iva Hrubá

Kreativní šití : Jana Novotná

 

Chráněná šicí dílna Arkadie

Sociálně terapeutická dílna Práh

 

 


Osobně nás můžete potkat i na prodejních akcích: https://www.kupkus.cz/prodejni-jarmarky/